...srdce Považia...

Výlety do okolia

 

Dubnica nad Váhom má výhodné spojenia so všetkými dolinami a turistickými oblasťami  vo svojom okolí. Na západnej strane sa nachádzajú Biele Karpaty, ktorých dominantou sú vápencové útesy Vršatec, Červený Kameň a Lednica s malebnými ruinami hradov.

Hrad Vršatec (80Lednick_bral_so_zrcaninou_hradu5m) priťahoval už v minulosti návštevníkov aturistov. Z jeho vrcholu je nádherný pohľad na Považie.
Z chatypod Vršatcom možno podnikať kratšie vychádzky i turisticképochody. Hrebeňový prechod celého Vršatca patrí
k náročnejšímturistickým trasám, príjemná je vychádzka na Chmeľovú (926 m),odkiaľ sú výhľady na celé stredné Považie  od Javoriny po MalúFatru, Inovec a Strážovské vrchy, moravskú časť Bielych Karpát.
 

 
 
4Z Červeného Kameňa môžeme prejsť cez horské sedlo doLednice   a k Lednickému hradu. Turisticky najzaujímavejšou
a najkrajšou oblasťou sú Strážovskévrchy, ktoré sa nachádzajú na východnej strane od mesta. Na ichnajvyšší vrchol Strážov (1 213 m) sa dostaneme z obce Zliechov. Vlastný vrchol je skalnatý a možno odtiaľ vidieť Martinské hole,Malú Fatru, Kysuckú vrchovinu, Choč, Beskydy, Javorníky, Súľovské skaly a Manínsku tiesňavu.

Medzi najkrajšie vyhliadkové vrchy Strážovskej hornatiny patrí Vápeč (965 m). Východiskovým bodom výstupu je obec Horná Poruba. Z vrcholu Vápča smeruje prechod ku chate Homôlka, odkiaľ vedú turistické trasy na Baske, Žihľavník, do Dubnice.


Priamo z Dubnice sa dostaneme  po turistických chodníkoch cez Kýšky do kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice a cez Prejtskú dolinu do Iliavky.

Vďačnými a obľúb enými cieľmi turistov sú Trenčiansky, Beckovský a Súľovský hrad, ako aj ľudové stavby v Čičmanoch. Na svoje si prídu milovníci zimnej turistiky a lyžovania v mnohých zimných strediskách nachádzajúcich sa v okolí Dubnice.

© 2017 Všetky práva vyhradené.

Design by: Juraj Porubčan