Kasíno je miestom plným možností. Kamenné kasína sú miestom, ktoré nie je výlučne vyhradené iba pre hazardných hráčov. Len sa pozrite do nášho článku 3 najzaujímavejších kasín a pochopíte, že sa v niektorých prípadoch jedná o skutočné architektonické skvosty, ktoré jednoducho majú svoje čaro aj pre ľudí, ktorí nikdy hazard nehrali alebo sú len zriedkavými hráčmi.

V príslušnom článku sa spoločne pozrieme na jednotlivé možnosti, ktoré kasíno a jeho priestory ponúkajú a hlavne umožňujú, aj keď ich také veľké množstvo ľudí prehliada alebo si ich vôbec nepripúšťa. Odkryte s nami všetky možné zákutia využitia - od tradičných, ktoré sa často objavujú aj na Slovensku, až po tie menej konvenčné, exotické spôsoby využitia, ktoré sú hlavne populárne v zahraničí, ale nájdu sa aj lokálne výnimky.

Samozrejme všetky vaše nápady a plány či sú na papieri alebo v hlave môžu vyzerať z vášho pohľadu jednoduché na prípravu. Na čo je potrebné myslieť je, že všetko sa musí dostatočne dopredu skonzultovať s vedením kasína a dohodnúť sa na jednotlivých detailoch. Pustime sa však už do konkrétnych možností. Náš článok bude rozdelený podľa pojatia udalostí na dve základné kategórie, a to tradičné a exotické udalosti.

Udalosti stretnutí s hazardnými hrami v kasíne

Tradičné udalosti v kasíno priestoroch

Do tejto kategórie patria všetky udalosti, ktoré vás napadnú automaticky po vyslovení otázky: “Aké udalosti je možno usporiadať v priestoroch kasína?” Presne, máte pravdu. Jedná sa o udalosti ako párty, turnaje, teambuildingové akcie (akcie od zamestnávateľov pre zamestnancov), sponzorské či darcovské akcie. Spoločne sa podrobnejšie na ne pozrime.

Zažite úžasnú party

V priestoroch kasína je možné usporiadať rôzne typy párty s rôznou tematikou. Fantázii sa medze nekladú. Veľmi obľúbené sú party, zameranú na tematiku hazardu, nebezpečenstva, ale i na športy a podobne. Samozrejme nesmieme zabudnúť do tejto skupiny zaradiť i narodeninovú oslavu, ktorá je špeciálnym typom párty - veď predsa narodeniny má človek len raz za rok (len raz oslavuje 18, 26, 30, 40, 50 či iné jubileum).

Neprehliadnite povestné hazardné turnaje

Takmer neodmysliteľná súčasť akcií v každom kasíne. Nemusíme sa tu však baviť len o verejných turnajoch, ktorých sa môže zúčastniť po splnení podmienok každý. Turnaje, ktoré sú organizované samotným kasínom alebo nejakou inou organizáciou. Vieme, že práve v hlavnom meste Slovenska sa usporadúvajú turnaje z rôznych hazardných hier. Taktiež za zmienku stojí, že Slovensko v minulosti hostilo najprestížnejšiu sériu pokerových turnajov World Poker Tour v roku 2011.

Turnaje organizované kasínom sú vždy lákavé, keďže obsahujú zaujímavé výherné čiastky, na druhú stranu vstup do hry si v takýchto prípadoch vyžaduje vyšší vklad.

Dobrou správou ostáva, že každý z nás si môže zarezervovať alebo vytvoriť vlastný turnaj - na ktorom sa bude hrať naša obľúbená hra a podľa pravidiel, ktoré si sami stanovíme. Takto si môžete porovnať svoje znalosti s okruhom najbližších priateľov a hlavne sa pritom riadne zabaviť.

Usporiadajte teambuildingové akcie

Zažiť zábavu, zasúťažiť si a posilniť tímového ducha. Cieľ je jednoduchý - vypnúť od každodenných pracovných starostí a pritom spoznať kolegov v inom svetle. Možnosť naplánovať tieto akcie v rôznych štýloch tak, aby povzbudili jednotlivcov, zvýšili súťaživosť, rozvinuli kooperáciu medzi zamestnancami a podobne.

Fundraisingové akcie

Chcete pomáhať v ťažkých časoch? Chcete podporiť projekt či nejaké občianske združenie, poprípade inú inštitúciu? Vyzbierať určitú finančnú čiastku? Zabezpečiť potrebné materiálne predmety? Honosné priestory kasín sú priam ideálne na usporiadanie podobných akcií a vôbec nezáleží či sa jedná o akciu v pomyselných teplákoch alebo nóbl akciu v nablýskaných oblekoch.

Exotické akcie v kasínach

Exotické udalosti

Do tejto kategórie by sme mohli zaradiť všetky vaše odpovede na hore uvedenú otázku - mimo tradičných udalostí vymenovaných vyššie. Na čo myslíte a po čom túžite tak to sem jednoducho môžete zaradiť. Jediným obmedzeným je veľkosť priestoru kasína a prípadne kapacitné či technické možnosti, pričom tie technické je v niektorých prípadoch možné odstrániť. Pokiaľ máte akýkoľvek plán, ktorý si nie ste istý či je možné zrealizovať, tak neváhajte navštíviť zodpovednú osobu v kasíne a dohodnúť sa s ňou. Veríme, že pokiaľ to bude v silách daného kasína tak vám s radosťou vyhovejú a splnia všetky vaše požiadavky.

Takýmto spôsobom sa tiež môžete stať priekopníkom - navrhnete udalosť, ktorej sa pravidelným hostiteľom stane kasíno. Aby sme vás inšpirovali, pripravili sme si pre vás zopár možných eventov, ktoré sú prevažne v zahraniční usporadúvané v priestoroch kasín (samozrejme niektoré z nich ste už mohli zažiť i u nás).

Odhalenie pohlavia potomka

Chlapec či dievča? Ako originálnym a zaujímavým spôsobom odhaliť rodinným príslušníkom a priateľom pohlavie vášho očakávaného potomka? Usporiadanie takejto životnej udalosti v priestoroch kasína je možno netradičné, ale zato sa to rozhodne zapíše jednotlivým účastníkom do pamäti. Priznáme sa, že tento návrh je asi najmenej tradičný pre slovenský trh, avšak nikdy neviete.

Baby shower

Pojem pochádzajúci z angličtiny, pojem ktorý nemá doslovný preklad v slovenskom jazyku. Jedná sa o oslava tesne pred narodením potomka. Dostalo sa to k nám zo Spojených štátov amerických. Podstatou je, že budúcej mamičke sa usporiada oslava, na ktorej jej, vo väčšine prípadov ženy z rodiny a známe, prinesú darčeky. Spravidla sa jedná o vybavenie a veci pre malého potomka.

Zásnuby

Netradičné! Originálne! Nezabudnuteľné! Presne takto by sa dalo opísať zasnúbenie v priestoroch kasína. Požiadať svoju drahú polovičku o ruku môžete na akomkoľvek mieste a kedykoľvek, ale pokiaľ sa dopredu dohodnete s manažmentom kasína a poriadne to spolu premyslite a naplánujete - tak veríme, že iná odpoveď, ako áno nezaznie. Zároveň pre niektorých ľudí sú zásnuby takým pomyselným krokom do neznáma, čo veľmi úzko rezonuje zo samotnou hazardnou zábavou. Tiež pri nej neviete úplne čo vás čaká, tušíte, že sa raz ocitnete hore a raz ocitnete dole, ale stále dúfate, že to aj napriek tomu všetkému bude na konci stáť naozaj za to!

Rozlúčky so slobodou

Pripravte pre svojho kamaráta či kamarátku neopakovateľnú “poslednú” slobodnú noc. Luxusné kasíno priestory, luxusné nápoje a zábava zakrytá do elegancie kasína – všetko nasvedčuje tomu, že to bude úžasná noc! A nemusí byť len jedna. Chcete byť predsa ten najlepší svedok či nie?

Svadby

Bim - Bam. Bim - Bam. Áno! Svadobné zvony sa môžu rozozvučať i v kasíne. Opäť možnosti sú takmer neobmedzené. Je len a len na vás, ako sa rozhodnete obrad uskutočniť. Predstavte si to zasnúbite sa, rozlúčite sa so slobodou a zoberiete sa na jednom mieste.

Školské stretávky

Rozmýšľate, že už sa blíži ten čas kedy sa po rokoch opäť máte stretnúť so svojimi bývalými spolužiakmi? Hľadáte to správne miesto, kde takúto stretávku zorganizovať? Nehľadajte! Využite k tomu kasíno, ktoré sa dokáže prispôsobiť k vašim potrebám a požiadavkám jednotlivých spolužiakov. Okrem toho si tu rivalitu z čias minulých môžete zopakovať pri hraní pokru, rulety či niečoho iného.

Sponzoringové a reklamné akcie

Priestory kasína môžete využiť i na propagáciu a podporu svojich výrobkov/služieb. Skvelé miesto, kde môžete predstaviť a predviesť širokej verejnosti prototypy alebo už i hotové nové výrobky. Miesto, kde môžete usporiadať oslavu a tlačovku, na ktorej oznámite vaše sponzoringové aktivity.

To je len skrátený zoznam akcií, ktoré je možné konať v priestoroch kasína. Zaujala vás niektorá z nich na toľko, že už premýšľate o jej usporiadaní? Veríme, že sa nakoniec necháte niečím inšpirovať. Prišli ste pri čítaní uvedeného článku na nejakú udalosť, podujatie, ktoré nemáme v zozname uvedené, ale myslíte si, že by tam malo byť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!